Скандал з українською іконою: влада Боснії назвала умову її повернення

Голова президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік повідомив, що поверне Києву українську ікону, яку він раніше подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову, тільки якщо Україна доведе, що шукала її раніше.

Об этом сообщает Преступная Россия


Про це повідомляє Radio Slobodna Evropa.


Він заявив, що не отримував відповіді від України щодо того, чи шукала вона ікону. Також, за його словами, не було надано ніяких даних, пов’язаних з нею.


"Якщо Україна доведе, що просила про ікону до того дня, коли я зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, я прийму це і ми передамо її їм", — зазначив Додік.


Говорячи про ситуацію в судовій системі Боснії, яку він назвав "катастрофічною", Додік згадав українську ікону, зазначивши, що Україна її не шукає.


"Прикладом цього є ікона, в зв’язку з якою постійно ведуться розмови, хоча Україна її не шукає. Є заява Агентства з координації діяльності поліцейських органів БіГ, яка відповідає за співпрацю з Інтерполом, що Інтерпол не має інформації про пошук ікони", — сказав він .


Як повідомляв "Апостроф", українська ікона, яку, ймовірно вивезли з окупованого Луганська сербські найманці, оцінюється в 12,5 мільйона євро (близько 430 млн грн).


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/2021-01-15/skandal-s-ukrainskoy-ikonoy-vlasti-bosnii-nazvali-uslovie-ee-vozvrascheniya/220278”