Українці масово подалися на підробітки: названо прибуткові напрямки

Кожен третій українець крім основної роботи має додатковий дохід. 38% вважають за краще фріланс, по 28% збільшують заробітки за рахунок інвестування та монетизації хобі.

Як повідомляє "Сегодня", 68% українців покладаються тільки на основну роботу. Заради додаткових фінансів на другу роботу виходять 22% респондентів, опитаних кадровим порталом "HeadHunter Україна".

"Відсоток вакансій на неповну зайнятість стає дедалі вищий. Роботодавці стають більш гнучкими, розуміючи, що все більше людей шукають вільний графік без прив’язки до офісу", — розповіла експерт сайту rabota.ua Тетяна Пашкіна.

Додаткові заробітки можуть скласти в середньому 30% від доходу на основній роботі. Наприклад, оператором колл-центру або промоутером можна заробляти 2-3,5 тис.грн на місяць, а таксистом на вихідних можна "наїздити" 1 тис. грн/день. Таємному покупцеві, який ходить магазинами й оцінює якість обслуговування, платять 60-100 грн/візит.

Можна монетизувати власне хобі. Наприклад, якщо ви граєте на музичних інструментах, можна підробляти на урочистостях або навчати музиці інших. Прибутковим може стати і прикладне хобі: в’язання, вишивка бісером або гладдю, виготовлення прикрас або аксесуарів, різьблення по дереву. Є можливості для тих, хто любить готувати. Незважаючи на те, що в магазинах можна знайти напівфабрикати, багато людей охоче купують домашню їжу.

Новини
Хто в Україні заробляє більше 150 тисяч гривень: названі професії

За словами економіста Костянтина Денисова, найстабільніші і менш ризиковані способи заробітку — здача майна в оренду і банківські депозити. Окремі українські банки пропонують вигідні умови за депозитами — 10-18% річних у гривні і до 5% в іноземній валюті.

Як повідомляв OBOZREVATEL, середня зарплата в Україні становить 9043₴ За словами керуючого приватним інвестиційним фондом на фондовому ринку США Володимира Компанійця, її ріст склав +23% за рік. Однак приріст реальної середньої зарплати з урахуванням інфляції — 12,9% за рік.

Нацбанк України обіцяє, що в 2019-му ріст зарплати складе 16%. Якщо до кінця 2018 року українці будуть заробляти 10 тис., то за наступний рік доходи можуть вирости приблизно на 1,6 тис.₴Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/ukraintsi-masovo-podalisya-na-pidrobitki-nazvano-pributkovi-napryamki.htm”