САП і НАБУ передали приблизно 50 проваджень проти Януковича в Держбюро розслідувань

Янукович утік з України в РФ наприкінці лютого 2014 року

Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро України передали провадження щодо екс-президента Віктора Януковича в Державне бюро розслідувань, повідомив 9 січня "Українським новинам" представник САП.

За його словами, у ДБР, зокрема, передали епізоди про заволодіння Януковичем резиденцією "Межигір’я" та мисливськими угіддями в Сухолуччі Київської області.

Загалом НАБУ і САП передали приблизно 50 справ у Держбюро розслідувань.

Янукович утік з України в РФ наприкінці лютого 2014 року. В Україні проти нього відкрито кілька кримінальних проваджень, зокрема його звинувачують у державній зраді.

Урядова резиденція "Межигір’я" розташована в Київській області. У 2007 році резиденцію було виключено з державної власності, вона перейшла під управління структур, пов’язаних із Януковичем. У червні 2014-го суд повернув земельну ділянку, на якій розташоване “Межигір’я“, у держвласність.

30 листопада 2017 року міністр екології України Остап Семерак повідомив, що "Межигір’я" остаточно перейшло у власність держави, проте в Генпрокуратурі цю інформацію спростували. У липні 2018 року Печерський районний суд Києва передав резиденцію "Межигір’я" в управління Національному агентству України з розшуку та повернення активів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-sap-i-nabu-peredali-blizko-50-virobnitstv-proti-janukovicha-v-derzhbjuro-rozsliduvan-646652.html”