Що сильна, що слабка Росія представляє низку ризиків для міжнародної спільноти і, зокрема, для України

Що сильна, що слабка Росія представляє низку викликів і ризиків для міжнародної спільноти загалом, і для України зокрема. Різниця лише в наповненні цих ризиків і викликів.


Хоча слабка РФ зразка 1990-х була ідеальною для України. Із одного боку не представляла таких ризиків і проблем як нестабільність і хвилі мігрантів у випадку повної дезінтеграції і розвалу. Із іншого – була занадто слабкою і заглибленою в себе, щоб не спробувати серйозно встановити над Україною контроль, не зважаючи на риторику і задекларовані амбіції.


Проблема лише в тому, що Росія в такому стані як у 1990-х бути довго не може. РФ розвиватиметься у двох напрямках. Це буде або авторитарна держава із сильним федеральним центром, а отже, загроза для державності України. Або РФ, яка розпадеться на окремі утворення, створюючи потужну нестабільність і гуманітарний тиск на наших кордонах.


У сценарій демократичної постімперської цілісної РФ повірити якось важко.


Джерело: Mykola Bielieskov / Facebook


Опубліковано з особистого дозволу автора


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/blogs/nikolay-beleskov/-shcho-silna-shcho-slabka-rosija-nese-nizku-rizikiv-dlja-mizhnarodnogo-spivtovaristva-i-zokrema-dlja-ukrajini-649992.html”