Україна запустила супутниковий моніторинг використання с/г земель за підтримки Світового банку

Україна запустила супутниковий моніторинг використання с/г земель за підтримки Світового банку
Фото: Pixybay

Всесвітній банк за фінансової підтримки ЄС запустив пілотний проект супутникового моніторингу сільськогосподарських земель в межах глобальної 5-річної Програми з підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами в Україні – Land Transparency. На даний момент проект реалізували в трьох областях України: Львівській, Київській та Миколаївській, повідомили Mind у компанії EOS.

Здійснює моніторинг цільового призначення землі з використанням космічних технологій американська компанія EOS, яка виграла тендер на обслуговування цієї складової Land Transparency. Продукти компанії успішно працюють на світовому ринку, як в державному секторі, так і в приватному бізнесі з 2015 року. В Україні компанія EOS має кілька офісів і R & D центр, співпрацює з провідними університетами і науково-дослідними інститутами.

В межах Програми Світового банку та ЄС компанія на основі даних космічного моніторингу провела аналіз рослинного шару земної поверхні, що дозволило створити карти посівів с / г культур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на території трьох областей за період з 2016 по 2018 рік. Також були ідентифіковані невідповідності в кадастрових даних та факти відсутності зміни культур. Ведеться моніторинг великого масиву полів, на яких кілька років поспіль вирощується одна і та ж культура. Так, найбільша площа посіву однакових культур по Київській області у кукурудзи, а для Миколаївській області такою культурою є соняшник.

Для роботи над проектом були залучені співробітники Інституту космічних досліджень НАН та ДКА України, визнані експерти в галузі використання систем космічного спостереження. За їх оцінкою, точність карт класифікації становить понад 90%, що вважають високим показником, особливо, з огляду на наявність великої кількості малих полів.

«Якщо говорити про переваги моніторингу сільськогосподарських земель з космосу, то у виграші будуть усі учасники агроринку: державний, фінансовий та інвестиційний сектор, агрохолдинги та фермерські господарства, страхові компанії, дистриб’ютори і трейдери», – стверджують фахівці компанії EOS. Застосування технологій космічного моніторингу дозволяє з високою точністю оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати урожай на ранніх стадіях, контролювати агроопераціі і багато іншого.

Доступ до супутникових даних за попередні роки і аналіз величезних масивів інформації з використанням новітніх технологій дозволяє на основі різних показників здійснювати оцінку вартості землі.

Для реалізації проекту компанія EOS використовувала власні розробки в галузі методів обробки великих обсягів даних із застосуванням алгоритмів машинного навчання, а також дані, отримані з космічних апаратів Sentinel, програми Європейського союзу Copernicus.

Раніше Mind писав, що Рада продовжила мораторій на продаж землі.

Також читайте
Україна увійшла до п’ятірки найбільших агроекспортерів до ЄС 10 січня 2019, 17:50
Чи планують мобільні оператори нове підвищення цін на мобільний зв’язок? 10 січня 2019, 15:32
Зростання цін в Україні уповільнилося до 9,8% у 2018 році – Держстат 10 січня 2019, 10:42

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20192379-ukrayina-zapustila-suputnikovij-monitoring-vikoristannya-sg-zemel-za-pidtrimki-svitovogo-banku”