Дівчина, яка втекла з Саудівської Аравії, прилетіла в Канаду (відео)

Глава МЗС Канади особисто приїхала в аеропорт Пірсон зустрічати дівчину.

Дівчина прилетіла в Канаду \ Flickr

Рахаф Альканун, що втекла з Саудівської Аравії і заявила про «багаторічне насилля» з боку близьких, прилетіла в Канаду, влада якої надала їй притулок.

Як передає Reuters, літак приземлився в міжнародному аеропорту Пірсон в Торонто вранці в суботу, 12 січня. Очікується, що найближчим часом міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд виступить з офіційною заявою. Фріланд особисто приїхала у Пірсон зустрічати дівчину, повідомляє kommersant з посиланням на Toronto Star. Глава МЗС Канади обняла саудівську дівчину і назвала її «хоробрим новим канадцем» і «сміливою молодою жінкою». Розмовляти з журналістами Рахаф Альканун відмовилася, пославшись на втому після довгого і стомлюючого перельоту.

Спочатку Альканун хотіла полетіти в Австралію, на початку січня транзитним рейсом вона прибула в Бангкок. Там у неї відібрали паспорт співробітники посольства Саудівської Аравії, які заявили, що дівчина повинна повернутися на батьківщину. Рахаф Альканун втекла від дипломатів і забарикадувалася в транзитній зоні аеропорту. 8 січня вона зустрілася з представниками Управління верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR), який взяв дівчину під свій захист. Через деякий час влада Канади заявила, що надасть їй притулок.Джерело статті: “https://www.unian.ua/world/10406559-divchina-yaka-vtekla-z-saudivskoji-araviji-priletila-v-kanadu-video.html”