Вчені розповіли про зв’язок між мобільними телефонами і нестачею сну у дітей


Вчені з Імперського коледжу Лондона, університетів Лінкольна і Бирбек, а також Швейцарського інституту тропіків і охорони здоров’я в Базелі заявили про те, що використання портативної техніки, в тому числі мобільних телефонів, перед сном може завдати шкоди здоров’ю школярів. Як повідомляє "Популярная механика", дослідники з’ясували, що в таких випадках у дітей може розвинутися безсоння, тривожність і ожиріння.

У ході дослідження вчені спостерігали за 6616 школярами у віці від 11 до 12 років, 70% яких використовували мінімум один пристрій з екраном, що світиться, менш ніж за годину до сну. Від дітей вимагалось вести щоденник, в якому вони відзначали навколишні умови та якість свого сну: при якому освітленні вони користувалися пристроями, о котрій лягли ввечері і встали з ранку, як складно було заснути і прокинутися, чи спали вони вдень.

Виявилося, що ті, хто дивився телевізор в освітленій кімнаті або використовував смартфон на 31% частіше страждав від безсоння, ніж ті, хто за годину до сну не користувався цими пристроями. Коли використання гаджета відбувалося в темній кімнаті, ймовірність проблем зі сном збільшувалася на цілих 147%. Дев’ять з десяти підлітків не спали рекомендовані для свого віку 9-11 годин.

Попередні дослідження показали, що нестача сну і низька його якість негативно впливають на психічне і фізичне здоров’я підлітків. Крім того, у школярів, що недосипають, значно зростає ризик виникнення проблем з метаболізмом.

Раніше вчені заявили про те, що ожиріння викликає запалення у всіх органах і порушення роботи гормонів, що тягне за собою розвиток раку, хвороб серця, інсульти і проблеми з кістками.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/vcheni-rozpovili-pro-zv-yazok-mizh-mobilnimi-telefonami-i-nestacheyu-snu-u-ditey-301036_.html”