Уляна Супрун повідомила, коли надасть суду докази про своє громадянство

Під вигуки «Ганьба!» перед судом зустрічають народного депутата Ігоря Мосійчука. Ще до початку засідання активісти зібралися біля будівлі, аби підтримати відсторонену виконувачку обов’язків очільника МОЗ Уляну Супрун. Тепер слово про її поновлення має сказати Окружний суд. Активісти сподіваються, що судді повернуть їй керівне крісло.


Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.


«Ті реформи, які вона впроваджує, можуть позитивно вплинути на медичне обслуговування мене, моїх дітей, моїх родичів», – переконаний учасник акції Андрій.


Згодом поблизу суду з’являються інші активісти. Щоправда, їхня група з кількох осіб стає віддалік входу. Це ті, хто проти Уляни Супрун. Спершу від коментарів на камеру відмовляються.


Тиснява й штовханина і всередині суду. В коридорах не проступитися. А до зали засідання потрапляють не всі.


Захист наполягає: відсторонення паралізувало роботу всього міністерства.


Сам Ігор Мосійчук просить не скасовувати ухвали. Каже: таким чином уряд швидше внесе кандидатуру міністра на розгляд у парламент. Та й має докази подвійного громадянства Супрун. Мовляв, український кордон перетинала як піддана іншої країни.


«Подвійне громадянство – це злочин, який призвів до окупації Криму. Це несе загрозу не тільки національній безпеці, а й стосункам зі Сполученими Штатами. Коли на Львівщині люди скандують «Геть в Америку!», це шкодить стосункам зі стратегічним партнером», – пояснює нардеп Ігор Мосійчук.


Сама Уляна Супрун просить єдиного – розблокувати роботу відомства.


«Зараз немає виконувача обов’язків міністра, зараз ніхто не може підписувати дуже важливі документи. Документи, як лікування за кордоном для тих пацієнтів, які не можуть лікуватися в Україні», – наголосила відсторонена виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.


І запевняє: вона громадянка України. А отже, посаду виконувачки обов’язків міністра обіймала законно.


Підтвердження цьому обіцяють надати вже 15 лютого, коли справу розглядатимуть по суті. Поки Феміда обов’язки міністра Уляні Супрун не повернула. Найімовірніше своє рішення винесе завтра.


Нагадаймо, суд заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.


Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/02/11/ulyana_suprun_povidomyla_koly_nadast_sudu_dokazy_pro_svoie_gromadyanstvo_1507743”