Держсекретар США застеріг Угорщину від впливу Росії та Китаю

EPA

Майк Помпео і Петер Сійярто на спільній прес-конференції в Будапешті

EPA


На зустрічі з главою МЗС Угорщини Майк Помпео закликав не дозволяти Москві "вбити клин між країнами НАТО", а також застеріг від співпраці з китайською компанією Huawei.

Як передає DW, держсекретар США Майк Помпео під час візиту в Угорщину застеріг країни НАТО від спроб Москви розколоти Північноатлантичний альянс.

"Ми не повинні дозволити Путіну вбити клин між союзниками по НАТО", — заявив Помпео на спільній прес-конференції з угорським міністром закордонних справ Петером Сийярто.

Одночасно Помпео закликав Угорщину підтримувати Україну, а не Росію.

За словами держсекретаря США, занадто тісні зв’язки з Москвою і залежність від російського газу загрожують національній безпеці Угорщини. Він підкреслив, що Росія і Китай, які, "на жаль, не поділяють американські цінності", "мають тут зараз великий вплив".

У відповідь Сійярто назвав критику Заходом відносин Москви і Будапешта "неймовірним лицемірством" і помилкою і заявив, що від поставок газу з РФ залежать і багато інших європейських країн.

Крім того Помпео застеріг Угорщину та інших партнерів США від тісної співпраці з китайською компанією Huawei, яку Вашингтон підозрює в розкраданні комерційної таємниці у американських фірм та інших видах шпигунства. Держсекретар пообіцяв, що США поділяться з їх союзниками відомостями про ймовірні ризики спільної роботи з цим виробником.

Читайте також: Помпео обговорив з Сійярто підтримку України

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/derzhsekretar-ssha-zasterig-ugorshchinu-vid-vplivu-rosiji-ta-kitayu-50005738.html”