Побувати на Марсі: NASA показало унікальну панораму Червоної планети


NASA показало панорамне відео хребта Рубін Віри, яке змогли зробити завдяки фотографіям, які зробив марсоход Curiosity.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, на відео видно не тільки хребет Рубін Віри, але і наступний пункт призначення Curiosity – глиняні відкладення, що отримали назву Glen Torridon.



Як повідомлялося раніше, Curiosity перебував на звивистому хребті більше року, відправляючи вченим нові зразки. 15 грудня апарат пробурив останній (19 за рахунком) отвір в землі на майданчику під назвою Rock Hall. Потім Curiosity за допомогою камери Mars Hand Lens Imager на роботизованій руці зробив серію з 57 знімків.


Curiosity далеко не єдиний апарат, який зараз працює на поверхні Марса. Так, в кінці листопада 2018 року успішну посадку на Червоній планеті здійснив ровер InSight.


Крім того, фахівці NASA всіляко намагаються відновити зв’язок з марсоходом Opportunity, який загубився на Марсі через пилову бурю влітку 2018 року.


Між тим вчені завершили розшифровку і обробку останніх знімків, які отримали від космічного телескопа NASA Kepler 30 жовтня 2018 року. Місія апарату Kepler мала тривати три з половиною роки. Однак він прослужив науці 9 років, у 2018 році телескопа закінчилося паливо і зв’язок із Землею було втрачено. За цей час Кеплер відкрив понад 2 600 світів за межами Сонячної системи.






Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2019/02/12/pobuvaty-na-marsi-nasa-pokazalo-unikalnu-panoramu-chervonoyi-planety/”