Британський парламент проголосував за відстрочення Brexit


Палата громад британського парламенту схвалила перенесення Brexit з 29 березня на більш пізній термін.

Депутати переважною більшістю голосів (412 проти 202) проголосували за відстрочення виходу з ЄС 29 березня. Тепер у Терези Мей з’явився невеликий час для відновлення зусиль щодо угоди з ЄС.

Нове голосування за її згодою, швидше за все, відбудеться на наступному тижні, коли депутати повинні будуть вирішити, чи підтримати угоду, яка, на їх думку, не є чистим виходом з ЄС, або погодитися з тим, що Brexit може бути ослаблений або навіть зірваний в результаті тривалої затримки, повідомляє Reuters.

Раніше депутати проголосували 334 проти 85 проти другого референдуму про членство в ЄС. Більшість членів парламенту від лейбористів не підтримали цю міру, і навіть учасники так званого Народного голосування заявили, що парламенту ще не прийшов час голосувати з цього питання.

Якщо британський парламент до 20 березня схвалить запропоновану Мей угоду щодо виходу з ЄС, прем’єр попросить ЄС відкласти Brexit до 30 червня. Якщо договір не буде прийнятий, Мей запросить більш тривалу відстрочку. У цьому випадку Велика Британія буде брати участь у виборах до Європейського парламенту, які відбудуться в травні 2019 року.

Як повідомлялося, депутати відхилили два варіанти договору з "Брекзиту", запропонованих Терезою Мей.

Велика Британія повинна вийти з ЄС о 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період — до кінця 2020 року.

Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/britanskiy-parlament-progolosuvav-za-vidstrochennya-brexit-305607_.html”