Прогнози не зовсім втішні, – рятувальник про погоду на Прикарпатті

Над Прикарпаттям панує циклон, який прийшов із Балканського півострова. Рятувальники запевняють, саме він є причиною довготривалих опадів.

Про це повідомив перший заступник начальника Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Ігор Оксентюк 21 травня під час брифінгу щодо негоди і ліквідації її наслідків.

“”З 20 числа в нашій області почались сильні грозові дощі, внаслідок цього місцеві потічки на території Івано-Франківської області перелилися. Почалось все з Борогодчанського району, потім Надвірнянський район далі Калуш, Тисмениця та Івано-Франківськ. Це населені пункти і райони, які в цей період часу які постраждали найбільше. Загалом постраждало 52 населені пункти, 2 моста місцевого значення пошкоджено, в Надвірній село Гвізд залишилось без газопостачання”,- розповідає Ігор Оксентюк.

Він додав, у ніч на 21 травня було здійснено 30 виїздів, врятовано 35 осіб, з них 5 – дітей. Відбуксирували 10 автівок і два автобуса з людьми. Ігор Окстенюк зазначив, цифри змінюються щогодини.

“Прогнози невтішні. Циклон з Балкан зараз над Карпатами і протягом 2 тижнів можуть бути зливні опади. Не хочу, аби були панічні настрої, але остерігатись необхідно”, – каже рятувальник.

Також він зазначає, що на цей період часу були сформовані комісії, у населених пунктах, перш за все депутатського корпусу, до яких входили і представники поліції, представники державної служби надзвичайних ситуацій, з метою по дворового обходу та визначення масштабів збитків, інформує Галка.

Минулу ніч називають фазою активних рятувальних робіт, сьогодні вже фаза активних відновлювальних робіт. В 9:30 відбулось засідання обласної комісії, де були представлені всі служби, вона проходила під керівництвом голови державної обласної адміністрації, і такі ж комісії відбувались в районах і містах, які постраждали.Джерело статті: “http://galka.if.ua/prognozi-ne-zovsim-vtishni-ryatuvalni/”