Калюжняк пояснив ситуацію зі своїм скандальним призначенням в керівництво СБУ

Т.в.о. голови Служби безпеки України Іван Баканов призначив своїм заступником генерал-майора Анатолія Калюжняка, який у часи Віктора Януковича обіймав посаду заступника начальника ГУ "К" СБУ і підпадає під люстрацію, сам Калюжняк вирішив відповісти на всі звинувачення на свою адресу и пролити світло на ситуації, які так турбують українців.

Свою позицію щодо призначення Калюжняк прокоментував в інтерв’ю виданню the Бабель.

На питання про те, чому він звільнився в 2015 році, він відповів коротко:"Після проведення в службі організаційно-штатних змін я вирішив спробувати свої сили в приватних бізнес-структурах. Це приватні компанії в сфері безпеки", — зазначив він.

Калюжняк стверджує, що всі три його квартири були задекларовані під час служби в СБУ. Коли його в червні 2019 року призначили на посаду, то провели перевірку і жодних порушень не виявили.

"Після розмов з Іваном Бакановым я зрозумів, що наші погляди на реформування і подальшу роботу Главку повністю збігаються. Перед нами стоїть амбітна і складна мета. Мій досвід дозволить взяти участь у цих процесах і досягти поставленого результату", — прокоментував він.

На рахунок того, чи підпадає він під люстрацію, сам чиновник відповів:

"У 1992 році я закінчив курси Служби нацбезпеки України. Мій курс був перший, який закінчив навчання при незалежній Україні, я давав присягу виключно українському народу. Я обіймав посаду керівника Головної інспекції СБУ. Це підрозділ, у відповідності з положеннями, не є відокремленим. Тому посаду його керівника не підпадає під закон про люстрацію", — заявив Калюжняк.

Він стверджує, що заяви про те, що він був одним з авторів плану "Бумеранг" по захопленню Будинку профспілок не відповідають дійсності.

"Я не тільки не був автором цього плану, а навпаки — за вказівкою керівництва СБУ виконував окремі доручення Генеральної прокуратури щодо встановлення обставин розробки плану "Бумеранг" та кола причетних до цього. Ми провели службове розслідування щодо можливої причетності співробітників спецслужби до подій на Майдані. Всі матеріали передані в Генпрокуратуру і за ним розпочато кримінальні провадження. У ГПУ не було ніяких претензій у необ’єктивності розслідування, затягування виконання окремих доручень ГПУ та організації співпраці", — сказав він.

Калюжняк заявив, що не брав участі у розробці будь-яких планів проти учасників Революції Гідності та розповів про завдання, які стоять перед ним.

"Завдання керівництва дуже чітке: викорінити корупційні схеми, тіньовий бізнес, контрабанду і повернути довіру суспільства до СБУ. Нападки на нашу команду, які поширюють окремі ЗМІ та "експерти", свідчать про те, що ми на правильному шляху. Служба готова до прозорого співробітництва із засобами масової інформації, особливо журналістів-розслідувачів", — зазначив він.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/government/2019-07-03/kalyujnyak-poyasnil-situatsiyu-so-svoim-skandalnyim-naznacheniem-v-rukovodstvo-sbu/167551”