Чого не варто робити після їжі: 6 порадДеяких речей після прийняття їжі краще не робити.


Курити. Звичка затягуватися сигаретою після їжі вкрай шкідлива, і лікарі радять від неї позбавлятися. За їх словами, куріння в процесі перетравлення їжі веде до того, що нікотин засвоюється разом з їжею, що у багато разів підсилює його негативний вплив на клітини і тканини організму.


Їсти фрукти. Відразу після їжі фрукти вживати не потрібно – це порушує нормальний процес травлення. Фрукти слід вживати або за годину до їжі, або через годину після неї.


Пити чай. Багато фахівців відзначають, що їду краще запивати звичайною чистою водою, але не чаєм – в ньому містяться різноманітні речовини, в тому числі ті, які можуть ускладнювати засвоєння поживних речовин.


Розстібати тісний пояс. Якщо прийом їжі зробив ваш одяг тісним, не варто прагнути відразу до того, щоб звільнитися від його тиску. Після того, як тісний пояс буде розстебнутий, їжа з верхнього відділу шлунка може впасти вниз відразу великою масою, що призведе до проблем з травленням.


Засипати. Після їжі нерідко хилить на сон, але якщо потурати цьому бажанню, здоров’я може відчутно постраждати. У положенні лежачи в стравохід зі шлунку проникають травні соки, які активніше виділяються після прийому їжі. Під їх дією може постраждати ніжна слизова органу, її опіки здатні стати причиною онкологічних процесів.


Гуляти. Якщо почати рухатися відразу після їжі, це може стати причиною кислотного рефлюксу і нетравлення шлунка. Вирушати на пішу прогулянку слід не раніше, ніж через 20 хвилин.


Джерело статті: “http://wworld.com.ua/health/54439”