Суд зобов’язав компанію Roshen доплатити 23 млн грн у міський бюджет Борисполя

Господарський суд Київської області зобовʼязав компанію «Бісквітний комплекс Roshen», яка належить корпорації Roshen колишнього президента України Петра Порошенка, доплатити 23,19 млн грн пайового внеску в міський бюджет Борисполя за будівництво фабрики. Про це йдеться в рішенні суду.

Об этом сообщает http://polemika.top со ссылкой на портал Грамотей

Суд визнав чинною угоду між мерією Борисполем і компанією, відповідно до якої пайовий внесок має становити 10% від кошторису будівництва комплексу, який оцінювали в 667,31 млн₴ Компанія заплатила лише 30 млн. Разом з тим, з боргу вирахували вартість прокладання до комплексу інженерних споруд і комунікацій.

Як поінформувало «Радіо Свобода», 2016-го журналісти програми «Схеми» розповідали, що компанія «Бісквітний комплекс Roshen отримала 7,5 га у Борисполі на неконкурентних умовах — без конкурентів і земельного аукціону.

Крім цього, журналісти розповіли, що міський голова Борисполя на етапах погодження надання землі під комплекс змінював свою позицію щодо можливого розміру пайового внеску Roshen у бюджет міста. У 2015 році він заявляв, що корпорація заплатить місту 130 млн грн: 10% від анонсованої тоді вартості проекту в 1,3 млрд. А вже через рік погоджувався на 30 млн від Roshen, тобто на суму, вчетверо нижчу.

Зрештою, кошторис бісквітного комплексу склав не 1,3 млрд, а 667,3 млн₴ Відповідно до додаткової угоди між містом і корпорацією, розмір пайового внеску мав становити 10%, тобто більше ніж 60 млн₴Джерело статті: “https://zaxid.net/roshen_zobovyazali_doplatiti_23_mln_grn_cherez_budivnitstvo_biskvitnogo_kompleksu_n1491479”