У Празі відбулася масова хода до 30-річчя Оксамитової революції (ФОТО)У Празі 17 листопада відбулася масова хода у пам`ять про студентські акції 17 листопада 1989 року, з яких почалися головні події Оксамитової революції.

Об этом сообщает http://sovsekretno.net


Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Хода, як і 30 років тому, почалося в районі Альбертов, де розташовуються декілька наукових корпусів Карлового університету. Один з пунктів маршруту — Вишеградський пагорб, набережна річки Влтава. Марш завершився на вулиці Народні тріда, повторивши маршрут легендарного виступу студентів. Ця хода стала одним з центральних святкових заходів у столиці Чехії, приурочених 30-ій річниці мирної революції.

Як відомо, події листопада-грудня 1989 року призвели до відсторонення від влади комуністичної партії і послідовної відмови від соціалістичного режиму в тодішній Чехословаччині. Незважаючи на зіткнення демонстрантів з силами безпеки, які сталися на початку, революція відбулася безкровно, що й стало основою для її назви — «оксамитова».

Нагадаємо, перед центральним офісом керівної партії Грузії «Грузинська мрія», у якому зібралася на засідання парламентська більшість, сталися сутички між протестувальниками та поліцією, внаслідок чого постраждали двоє осіб.Джерело статті: “https://informator.press/u-prazi-vidbulasia-masova-khoda-do-30-richchia-oksamytovoi-revoliutsii-foto/”