Експерт про ініціативу списувати вагони за віком: Без залізничної доставки плани з "Великого будівництва" не можна буде виконати

Друга проблема коли вагони спишуть, різко зростуть ставки на оренду тих, що залишаться, зазначив експерт

Президентську програму "Велике будівництво" "можуть зупинити, якщо Україна зіткнеться з браком залізничних вантажних вагонів". Про це заявив у коментарі порталу Politeka генеральний директор гірничодобувної компанії "Юнігран" Сергій Диняк. Дефіцит вагонів для вантажоперевезень може виникнути, якщо реалізують ініціативу Міністерства економіки Україна списати вагони у зв’язку з їх віком, вважає він.

Об этом сообщает Moscow Post

"Є спеціальні вагони, наприклад, хопер-дозатор, думпкар. Ці вагони з 1990 року не випускали, ми в цьому році перших 15 нових купили. Якщо обмежать рух цих вагонів, це ще більше обмежить перевезення нерудних матеріалів. Тому що там, де будують нові дороги, немає підвищених колій для вивантаження. А саме думпкар завантажують на дві сторони на зниженій колії. І це дозволяє приймати вантажі", – пояснив Диняк.

Він розповів, що такі вагони експлуатують як приватні компанії, так і частково державні, але якщо через Міністерство економіки спишуть придатні до використання вагони "Укрзалізниці", то це призведе до значного дефіциту.

"Якщо вони не дадуть продовжити термін експлуатації вагонів, то однозначно з парку зникне приблизно 5 тис. спецвагонів, – вважає експерт. – Без залізничної доставки плани з "Великого будівництва" не можна буде виконати. Вагонів не вистачатиме. Друга проблема – що, коли ці вагони спишуть, різко зростуть ставки на оренду тих вагонів, що залишаться. Це говорить про те, що здорожчає сама вартість самого будівництва".

Минулого року Держрегуляторна служба України не погодила проєкт наказу, яким Міністерство інфраструктури планувало скоротити термін експлуатації вантажних вагонів. Міністерство інфраструктури опублікувало проєкт цього наказу 12 жовтня.

Списання вагонів через скорочення терміну експлуатації змусить "Укрзалізницю" купувати нові вагони, хоча значно важливіше направляти інвестиції на оновлення залізничної інфраструктури, зазначав президент об’єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Народний депутат України від "Слуги народу", член комітету з питань транспорту та інфраструктури Олександр Скічко заявив у Facebook, що така ініціатива Мінінфраструктури призведе до списання 89 тис. вагонів, що зумовить дефіцит рухомого складу та, як наслідок, колапс у промисловості та аграрному секторі.

АТ "Укрзалізниця" запропонувала компромісне рішення щодо обмеження терміну служби піввагонів і зерновозів: обмежити 33 роками термін служби тільки для піввагонів, а термін служби зерновозів продовжити до 45 років.

Однак глава Мінекономіки Ігор Петрашко на початку грудня скликав закрите засідання, на якому, як писав "Цензор.НЕТ", збирався в ручному режимі, без представників промисловості й бізнесу, заблокувати рішення Державної регуляторної служби. Унаслідок цього з’явився альтернативний проєкт наказу, у якому вимоги бізнесу й "Укрзалізниці" були враховані лише частково, зазначає видання.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/ekspert-pro-initsiativu-spisuvati-vagoni-za-vikom-bez-zaliznichnoji-dostavki-plani-po-velikomu-budivnitstva-ne-mozhna-bude-vikonati-1537501.html”